Zapisz się
The Swan School

USTAWA KAMILKA

POLITYKA OCHRONY MAŁOLETNICH PRZED KRZYWDZENIEM

W EDUN KOREPETYCJE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ THE SWAN SCHOOL SPÓŁKA
KOMANDYTOWA

(wersja dla dzieci)

Przygotowaliśmy Politykę Ochrony Małoletnich Przed Krzywdzeniem ponieważ kierujemy się Waszym dobrem oraz chcemy zapewnić Wam - Dzieciom bezpieczeństwo, szacunek i godność.

Abyście zrozumieli niektóre pojęcia przybliżamy Wam ich definicję:

1. Dziecko – to każda osoba, która nie ukończyła 18 lat.

2. Krzywdzenie – wszelkie działania podjęte przez dorosłego lub inne dziecko, które źle wpływa na Twój rozwój.

3. Interwencja – oznacza podjęcie rekcji na objawy krzywdzenia, ma na celu niesienie pomocy Tobie lub innemu dziecku.

Bezpieczny wybór pracowników.

1. Chcemy żebyś wiedział, że wszyscy nasi pracownicy zostali przeszkoleni odnośnie Polityki Ochrony Małoletnich Przed Krzywdzeniem.

2. Kompletując nasz zespół sprawdzamy dokumenty, które potwierdzają, że nasi pracownicy nie stosowali wcześniej przemocy.

Procedury interwencji w przypadku krzywdzenia dziecka.

1. Nasi pracownicy muszą reagować, gdy Tobie lub innemu dziecku dzieje się krzywda.

2. Mogą występować różne formy krzywdzenia:

- przemoc fizyczna – jeżeli na przykład ktoś Cię uderza, kopie, albo rzuca w Ciebie przedmiotami,

- wykorzystanie seksualne – to na przykład zmuszanie do dotykania miejsc intymnych innych osób, robienie zdjęć lub nagrywanie dzieci bez ubrań,

- przemoc psychiczna – to na przykład ośmieszanie, obrażanie, używanie wulgarnych słów,

- zaniedbywanie – są to sytuacje, gdy dziecko nie jest wystarczająco zaopiekowane, na przykład niezapewnienie jedzenia, niezapewnienie odpowiedniego ubrania, niezapewnienie opieki medycznej.

3. Jeżeli doświadczasz jakiejkolwiek z wymienionych form krzywdzenia, albo zauważasz je
u innych dzieci, poinformuj o tym pracownika The Swan School. Wtedy, nasz pracownik będzie mógł Ci pomóc.

Zasady bezpiecznych relacji pracownik – dziecko

1. Dla Twojego komfortu spisaliśmy kodeks zasad, które zobowiązaliśmy się przestrzegać jako pracownicy The Swan School.

2. Napisaliśmy je w celu poszanowania godności i wartości Twoich praw, aby traktować Cię
z szacunkiem i zapewnić Ci bezpieczeństwo.

3. Zasady wskazują także czego nie wolno robić – na przykład bić, szturchać, popychać, obrażać, używać wulgarnych słów.

Monitoring Ogłoszenie i Udostępnienie 

1. Nasi pracownicy co najmniej raz w roku sprawdzają realizację Polityki Ochrony Małoletnich Przed Krzywdzeniem. Mogą wprowadzać do niej zmiany.

2. Ogłoszenie następuje w sposób dostępny dla pracowników, dzieci oraz Ich opiekunów prawnych.

3. szczególności poprzez umieszczenie na stronie internetowej. Polityka w wersji papierowej, jest dostępna w siedzibie głównej The Swan School. 

4. Polityka Ochrony Dzieci Przed Krzywdzeniem jest dostępna także w wersji skróconej dla dzieci.



POLITYKA OCHRONY MAŁOLETNICH PRZED KRZYWDZENIEM

W EDUN KOREPETYCJE SPÓŁKA Z OGRANICZONĄ
ODPOWIEDZIALNOŚCIĄ THE SWAN SCHOOL SPÓŁKA
KOMANDYTOWA

PREAMBUŁA

Podstawową zasadą wszystkich działań podejmowanych przez pracowników w Edun Korepetycje spółka z ograniczoną odpowiedzialnością – The Swan School spółka komandytowa (zwana dalej jako The Swan School) jest kierowanie się dobrem dziecka oraz działanie w jego najlepszym interesie, poprzez zapewnienie bezpieczeństwa, szacunku i godności małoletnim.

ROZDZIAŁ I

WYJAŚNIENIE TERMINÓW

1. Dziecko - każda osoba do ukończenia 18 roku życia.

2. Opiekun dziecka – osoba uprawniona do reprezentacji dziecka, w szczególności rodzic lub opiekun prawny, w tym również rodzic zastępczy.

3. Pracownik – każdy pracownik The Swan School, niezależnie od formy zatrudnienia, który z racji pełnionych funkcji lub zadań ma choćby potencjalny kontakt z dziećmi.

4. Zgoda rodzica - oznacza zgodę co najmniej jednego z rodziców/opiekunów prawnych dziecka. Jednak w przypadku braku porozumienia między rodzicami dziecka należy poinformować rodziców o konieczności rozstrzygnięcia sprawy przez sąd rodzinny.

5. Krzywdzenie dziecka - popełnienie czynu zabronionego lub czynu karalnego na szkodę dziecka, lub zagrożenie dobra dziecka, w tym jego zaniedbanie.

ROZDZIAŁ II

POLITYKA
 

1. The Swan School ustanowiła i wprowadziła w życie Politykę Ochrony Małoletnich Przed Krzywdzeniem.

2. The Swan School posiada dokumenty Polityki Ochrony Małoletnich Przed Krzywdzeniem. Za jej wdrożenie, nadzorowanie, interwencję i monitoring odpowiadają właściwi miejscowo dyrektorzy oddziałów.

3. Polityka Ochrony Małoletnich Przed Krzywdzeniem jest opublikowana na stronie internetowej, jest także dostępna w wersji papierowej, w siedzibie The Swan School. Pracownicy, dzieci oraz opiekunowie mają możliwość zapoznania się z Polityką Ochrony Małoletnich Przed Krzywdzeniem.

4. Pracownicy The Swan School posiadają wiedzę i w ramach wykonywanych obowiązków zwracają uwagę na czynniki ryzyka i symptomy krzywdzenia dzieci.

ROZDZIAŁ III

ZASADY BEZPIECZNEJ REKRUTACJI PRACOWNIKÓW

1. The Swan School dba o to, aby osoby przez nią zatrudnione posiadały odpowiednie kwalifikacje do pracy z dziećmi oraz były dla nich bezpieczne.
2. The Swan School może żądać od kandydatów dokumentów dotyczących: wykształcenia, kwalifikacji zawodowych, przebiegu dotychczasowego zatrudnienia kandydata/ki i referencji z poprzednich miejsc pracy.
3. Kandydat jest zobowiązany przedstawić właściwemu miejscowo dyrektorowi oddziału zaświadczenie o niekaralności z Krajowego Rejestru Karnego.
4. Właściwy miejscowo dyrektor oddziału jest zobowiązany sprawdzić kandydata w Rejestrze Sprawców Przestępstw na Tle Seksualnym.
5. Osoba nowozatrudniona jest zapoznawana z Polityką Ochrony Małoletnich Przed Krzywdzeniem.

ROZDZIAŁ IV

PROCEDURY INTERWENCJI W PRZYPADKU KRZYWDZENIA DZIECKA

I. Procedura interwencji w sytuacji podejrzenia krzywdzenia dziecka przez osoby trzecie.

1. W sytuacji podejrzenia, że dziecko doświadcza przemocy z uszczerbkiem na zdrowiu, wykorzystania seksualnego lub/i zagrożone jest jego życie, należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka i odseparować je od osoby podejrzanej o krzywdzenie. Następnie należy poinformować policję dzwoniąc pod numer 112 lub 997.

2. W sytuacji podejrzenia, że dziecko doświadcza jednorazowo innej przemocy fizycznej
(np. klapsy, popychanie, szturchanie) lub przemocy psychicznej (np. poniżanie, dyskryminacja, ośmieszanie) należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka i odseparować je od osoby podejrzanej o krzywdzenie. 

3. Jeżeli sytuacja dotyczy pracownika The Swan School, należy zakończyć współpracę (rozwiązać umowę) z osobą krzywdzącą dziecko. 

4. W sytuacji podejrzenia, że dziecko doświadcza innych niepokojących zachowań (np. krzyk, niestosowne komentarze) należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka i odseparować je od osoby podejrzanej o krzywdzenie.

5. Jeżeli sytuacja dotyczy pracownika The Swan School, właściwy miejscowo dyrektor oddziału przeprowadza rozmowę dyscyplinującą, a w przypadku braku poprawy należy zakończyć współpracę.

6. W sytuacji podejrzenia, że dziecko jest pokrzywdzone innymi typami przestępstw, należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka i odseparować je od osoby podejrzanej o krzywdzenie. Następnie, należy poinformować na piśmie policję lub prokuraturę, składając zawiadomienie
o możliwości popełnienia przestępstwa.

6. Powyżej opisane czynności podejmuje osoba z zespołu, która pierwsza powzięła informację o zagrożeniu, następnie sporządza notatkę i przekazuje ją do dyrektora The Swan School. Dyrektor The Swan School wypełnia kartę interwencji. W sytuacji nieobecności dyrektora informacje wraz z notatką należy przekazać do osoby wyznaczonej przez dyrektora The Swan School.

II. Procedura interwencji w sytuacji podejrzenia krzywdzenia dziecka przez osobę nieletnią (przemoc rówieśnicza).

1. W sytuacji podejrzenia, że dziecko doświadcza ze strony innego dziecka przemocy
z uszczerbkiem na zdrowiu, wykorzystania seksualnego lub/i zagrożone jest jego życie, należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka i odseparować je od osoby podejrzanej o krzywdzenie. Następnie, należy przeprowadzić rozmowę z rodzicami/opiekunami prawnymi dzieci uwikłanych w przemoc i równolegle powiadomić najbliższy sąd rodzinny wysyłając wniosek o wgląd w sytuację rodziny lub policję wysyłając zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

2. Powyżej opisane czynności podejmuje osoba z zespołu, która pierwsza powzięła informację o zagrożeniu, następnie sporządza notatkę i przekazuje ją do dyrektora The Swan School. Dyrektor The Swan School wypełnia kartę interwencji. W sytuacji nieobecności dyrektora The Swan School informacje wraz z notatką należy przekazać do osoby wyznaczonej przez dyrektora The Swan School.

III. Procedura interwencji w sytuacji podejrzenia krzywdzenia dziecka przez rodzica lub opiekuna.

1. W sytuacji podejrzenia, że dziecko doświadcza przemocy z uszczerbkiem na zdrowiu, wykorzystania seksualnego lub/i zagrożone jest jego życie, należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka i odseparować je od osoby podejrzanej o krzywdzenie. Następnie, należy poinformować policję dzwoniąc pod numer 112 lub 997.

2. W sytuacji podejrzenia, że dziecko doświadcza zaniedbania lub rodzic/opiekun prawny dziecka jest niewydolny wychowawczo, należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka, porozmawiać z rodzicem/opiekunem prawnym. W przypadku braku współpracy rodzica/opiekuna prawnego, należy powiadomić właściwy ośrodek pomocy społecznej.

3. W sytuacji podejrzenia, że dziecko doświadcza jednorazowo innej przemocy fizycznej (np. klapsy, popychanie, szturchanie), przemocy psychicznej (np. poniżanie, dyskryminacja, ośmieszanie) lub innych niepokojących zachowań (tj. krzyk, niestosowne komentarze), należy zadbać o bezpieczeństwo dziecka. Następnie, należy przeprowadzić rozmowę
z rodzicem/opiekunem prawnym podejrzanym o krzywdzenie. W przypadku braku współpracy rodzica/opiekuna prawnego lub powtarzającej się przemocy należy powiadomić właściwy ośrodek pomocy społecznej oraz równolegle złożyć do sądu rodzinnego wniosek o wgląd
w sytuację rodziny.

4. W sytuacji podejrzenia, że dziecko jest pokrzywdzone innymi typami przestępstw, należy poinformować na piśmie policję lub prokuraturę, wysyłając zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa.

5. Powyżej opisane czynności podejmuje osoba z zespołu, która pierwsza powzięła informację o zagrożeniu, następnie sporządza notatkę i przekazuje ją do dyrektora The Swan School. Dyrektor The Swan School wypełnia kartę interwencji. W sytuacji nieobecności dyrektora The Swan School informacje wraz z notatką należy przekazać do osoby wyznaczonej przez dyrektora The Swan School.

ROZDZIAŁ V

ZASADY BEZPIECZNYCH RELACJI PRACOWNIK – DZIECKO

1. Zasady powstały w celu poszanowania godności i wartości praw dzieci. The Swan School zobowiązuje się do wdrożenia i stosowania poniższych zasad, reagowania oraz zgłaszania odpowiednim podmiotom obraźliwych, dyskryminacyjnych zachowań i naruszeń.

2. W komunikacji z dziećmi zachowuj cierpliwość i szacunek.

3. Nie zawstydzaj dziecka używając skomplikowanego języka i terminów, których może nie rozumieć.

4. Słuchaj uważnie dzieci i udzielaj im odpowiedzi adekwatnych do ich wieku i danej sytuacji.

5. Nie wolno Ci ujawniać informacji wrażliwych dotyczących dziecka wobec osób nieuprawnionych, w tym wobec innych dzieci. Obejmuje to wizerunek dziecka, informacje
o jego/jej sytuacji rodzinnej, ekonomicznej, medycznej, opiekuńczej i prawnej.

6. Nie wolno Ci zachowywać się w obecności dzieci w sposób niestosowny. Obejmuje to używanie wulgarnych słów, gestów i żartów, czynienie obraźliwych uwag, nawiązywanie
w wypowiedziach do aktywności bądź atrakcyjności seksualnej oraz wykorzystywanie wobec dziecka relacji władzy lub przewagi fizycznej (tj. zastraszanie, przymuszanie, groźby).

7. Nie wolno Ci nawiązywać z dzieckiem jakichkolwiek relacji romantycznych lub seksualnych, ani składać mu propozycji o nieodpowiednim charakterze. Obejmuje to także seksualne komentarze, żarty, gesty oraz udostępnianie dzieciom treści erotycznych
i pornograficznych bez względu na ich formę.

8. Nie wolno Ci utrwalać wizerunku dziecka (filmowanie, nagrywanie głosu, fotografowanie) dla potrzeb prywatnych.

9. Nie wolno Ci bić, szturchać, popychać, ani w jakikolwiek sposób naruszać integralności fizycznej dziecka.

10. Nigdy nie dotykaj dziecka w sposób, który może być uznany za nieprzyzwoity lub niestosowny. Zachowaj szczególną ostrożność wobec dzieci, które doświadczyły nadużycia
i krzywdzenia, w tym seksualnego, fizycznego bądź zaniedbania.

11. Co do zasady, kontakt z dziećmi powinien odbywać się wyłącznie w godzinach pracy
i dotyczyć celów edukacyjnych lub wychowawczych.

12. Nie wolno Ci zapraszać dzieci do swojego miejsca zamieszkania, ani spotykać się z nimi poza godzinami pracy. Obejmuje to także kontakty z dziećmi poprzez prywatne kanały komunikacji.

13. Jeśli zachodzi taka konieczność, właściwą formą komunikacji z dziećmi i ich rodzicami lub opiekunami poza godzinami pracy są kanały służbowe (e-mail, telefon służbowy).

14. Nie wolno Ci proponować dzieciom alkoholu, wyrobów tytoniowych, ani nielegalnych substancji, jak również używać ich w obecności dzieci.

ROZDZIAŁ VI

MONITORING

1. Dyrektor The Swan School jest odpowiedzialny za Politykę Ochrony Małoletnich Przed Krzywdzeniem w siedzibie The Swan School.

2. Dyrektor The Swan School jest odpowiedzialny za monitorowanie realizacji Polityki, za reagowania na sygnały naruszenia Polityki oraz za proponowanie zmian w Polityce.

3. Dyrektor The Swan School przeprowadza wśród personelu, co najmniej raz na 12 miesięcy ankietę monitorującą poziom realizacji Polityki.

4. Dyrektor The Swan School wprowadza do Polityki niezbędne zmiany i ogłasza pracownikom nowe brzmienie Polityki.

ROZDZIAŁ VII

OGŁOSZENIE I UDOSTĘPNIENIE 

1. Polityka Ochrony Dzieci Przed Krzywdzeniem wchodzi w życie z dniem 14 sierpnia 2024 r.

2. Ogłoszenie następuje w sposób dostępny dla pracowników, dzieci oraz Ich opiekunów. 

W szczególności poprzez umieszczenie na stronie internetowej. Polityka w wersji papierowej, jest dostępna w siedzibie The Swan School. Polityka Ochrony Dzieci Przed Krzywdzeniem jest dostępna także w wersji skróconej dla dzieci.

3. Pracownik potwierdza zapoznanie się z treścią Polityki własnoręcznym podpisem.


Załączniki:

1. Karta interwencji.

2. Monitoring standardów – ankieta.


 

The Swan School

WE ARE LOOKING FOR YOUR TALENTS!
ZAPISZ SIĘ DO SZKOŁY

blog

Najnowsze wpisy

Od czego zacząć naukę hiszpańskiego?

Nauka nowego języka niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim są to...

Czytaj więcej
Od czego zacząć naukę języka francuskiego?

Nauka nowego języka niesie za sobą wiele wyzwań oraz korzyści. Przede...

Czytaj więcej
STEM - projekt edukacyjny Politechniki Warszawskiej

STEM PW jest to konkurs organizowany przez Wydział Elektroniki i Technik...

Czytaj więcej

Napisz do nas a my oddzwonimy do Ciebie
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w celu marketingu bezpośredniego dotyczącego produktów i usług oferowanych przez podmiot, wykonywanego przy użyciu telekomunikacyjnych urządzeń końcowych oraz automatycznych systemów wywołujących , zgodnie z art. 172 ustawy z dnia 16 lipca 2004r. Prawo telekomunikacyjne (Dz. U. z 2014 r. poz. 243 ze zm.)
Wyrażam zgodę na otrzymywanie od EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11 drogą elektroniczną na wskazany przeze mnie w Formularzu adres e-mail informacji handlowych, dotyczących produktów i usług oferowanych przez EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa w rozumieniu ustawy o świadczeniu usług drogą elektroniczną z dnia 18 lipca 2002 r. (Dz. U z 2013 r., poz. 1422 ze zm.)
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez administratora danych EDUN Korepetycje Spółka z ograniczoną odpowiedzialnością - The Swan School spółka komandytowa z siedzibą w Opolu (45-304), przy ul. Wiejskiej 163A/11, w celach marketingowych usług administratora, przez okres trwania zgody. Podaję dane osobowe dobrowolnie i oświadczam, że są one zgodne z prawdą. Jednocześnie oświadczam, że zapoznałam (-em) się z treścią regulaminu, w tym z informacją o celu i sposobach przetwarzania danych osobowych oraz prawie dostępu do treści swoich danych i prawie ich poprawiania.