Harmonogram konkursu biznesowego
Rejestracja odbywa się zazwyczaj na przełomie lutego i marca. Po zarejestrowaniu, uczestnik podchodzi do pierwszego etapu konkursu, który ma miejsce pod koniec marca, bądź na początku kwietnia. Kolejno, etap krajowy odbywa się pod koniec maja, a finał międzynarodowy w lipcu.
W pierwszym etapie badane są praktyczne umiejętności korzystania ze zdobytej wiedzy, a także weryfikowany jest sposób szukania informacji. Przygotowany zostaje test, składający się z 20 pytań o szerokim stopniu trudności, obejmujących zarządzanie, ekonomię i finanse. Osoby, które otrzymają największą liczbę punktów, przechodzą do następnego etapu.
Następnymi wyzwaniami będą studia przypadku, kończące się prezentacją przed komisją. Ważnym aspektem tutaj jest kwestia skupienia, bowiem wymaga się od uczestnika ogromnego zaangażowania i zwracania uwagi na szczegóły, odpowiednio zarządzając swoim czasem.
Najlepsza drużyna z danego kraju przechodzi do finału, który trwa 3 dni. Podczas weekendu, uczestnicy mają szansę na wzajemną integrację oraz biorą udział w poznawaniu Warszawy.
Konkurs biznesowy dla szkół ponadpodstawowych - najważniejsze informacje
Bardzo istotnym faktem jest to, że zadania konkursowe wykonywane są grupowo, jednak uczestnik ma możliwość pojedynczej rejestracji, wtedy organizatorzy znajdują zespół. Należy podkreślić, że pierwszy etap konkursu przeprowadzany jest w języku ojczystym, natomiast drugi etap i finał w języku angielskim.
Grupy mogą liczyć od 3 do 5 osób. Udział w konkursie jest bezpłatny, co więcej organizatorzy zwracają osobom biorącym w nim udział pieniądze za pobyt i transport na finał konkursu. Nagrody są naprawdę atrakcyjne, przede wszystkim mają formę finansową.
Dlaczego warto brać udział w konkursie biznesowym?
Biorąc udział w konkursie, uczeń rozwija swoje umiejętności w zakresie biznesu, kreatywnego myślenia oraz szybkiej reakcji na różne czynniki. Zdobywana jest wiedza ekonomiczna i biznesowa, która stanowi świetną podstawę do dalszego rozwoju.
Warto również zaznaczyć, że udział w konkursie uczy pracy zespołowej, która jest bardzo pożądana, np. w pracy w korporacjach bądź przedsiębiorstwach. Oczywiście należy wspomnieć o możliwości otrzymania atrakcyjnych nagród pieniężnych.
Podsumowanie
Konkurs biznesowy dla szkół ponadpodstawowych jest ogromną szansą na zdobycie nowych umiejętności biznesowych oraz na szlifowanie posiadanych zdolności. Udział w rywalizacjach pozwala na rozwijanie się w kontekście pracy zespołowej, w tym w sposobie dzielenia zadań i wyzwań pomiędzy współpracownikami.
Zadania oceniane są przez wykwalifikowanych specjalistów, doskonale zaznajomionych z kwestiami biznesowymi. Wszystkie te aspekty są niezwykle pożądane z punktu widzenia uczniów. Zdecydowanie udział w konkursie dostarczy wiele korzyści, możliwości samorozwoju oraz z pewnością świetną rozrywkę.