Języki krajów sąsiadujących

Świetną opcją jest nauka języków naszych sąsiadów, ponieważ otwiera to możliwości zawodowe, jak i edukacyjne. Wiele firm i przedsiębiorstw działających na terenie Polski, ma swoje korzenie chociażby w Czechach, Niemczech, albo czynnie z nimi współpracuje. Dzięki znajomości tych języków, ma się możliwość rozwoju zawodowego.

Jeśli nauka nowego języka, związana jest z chęcią poszerzenia swoich możliwości oraz z podróżowaniem, zwiedzenie sąsiadujących krajów wydaje się być całkiem niezłą opcją, gdyż dużo łatwiej zwiedzić miejsca, które znajdują się w niewielkiej odległości od nas.

Kraje skandynawskie i nauka języka angielskiego

Ciekawą i nietypową opcją, która pozwoli się wyróżnić, będzie nauka języka jednego z krajów skandynawskich, np. fińskiego, szwedzkiego lub norweskiego. Pozwoli ona na poprawę statusu materialnego, daje możliwość przeprowadzki lub, po zdaniu egzaminów certyfikowanych, otrzymaniu obywatelstwa.

Skandynawia słynie z wysokiego poziomu życia, atrakcyjnych zarobków oraz ciekawych miejsc pracy, stąd warto bliżej poznać kultury tych państw, zagłębić się w to, dlaczego od wielu lat ich, mieszkańcy znajdują się na podium wśród najbardziej zadowolonych narodów na świecie.

Nietypowe języki w trakcie nauki angielskiego

Zdecydowanie w tym zestawieniu, powinien się znaleźć, choćby język chiński, którego fenomen sprawił, że wiele osób chętnie zaczęło się go uczyć. Wyniki to z faktu, że postrzega się go jako atrakcyjny na rynku pracy oraz być może, w przyszłości będzie w stanie zastąpić angielski. Jest to spowodowane ogromnym rozrostem gospodarczym krajów azjatyckich.

W przypadku Japonii, czy Korei Południowej, mamy do czynienia z dużym zainteresowaniem ich kulturą, językiem, zwłaszcza wśród młodych osób. Z tego powodu wiele szkół językowych zaczęło oferować naukę koreańskiego.

Nowością stała się także znajomość języka arabskiego. Jest to z pewnością bardzo niezwykła opcja, jednocześnie podobnie jak w przypadku chińskiego, arabski może stać się w przyszłości jednym z języków biznesu, dlatego zaleca się go osobom, które chciałaby rozwijać się w tej branży.

Najbardziej popularne języki:

Oczywiście chcąc poszerzyć swoje kwalifikacje o znajomość dodatkowego języka obcego, nie trzeba szukać pośród tych najmniej oczywistych. Warto bliżej przyjrzeć się tym opcjom, które są na czołówce najczęściej wybieranych do nauki. Mowa tu oczywiście o hiszpańskim, portugalskim, włoskim, czy francuskim.

Język hiszpański góruje zaraz obok języka chińskiego. Dodatkowo wiele osób preferuje go, jako drugi język obcy, ucząc się go równolegle z angielskim.

Język włoski z pewnością kojarzy się głównie z wakacjami. Oczywiście, w przypadku podróży jego znajomość będzie świetną opcją. Niemniej, warto zacząć jego naukę, ze względu na możliwości zarobkowe, czy samorozwój.

 

Znajomość dwóch języków obcych sprawdzi się w przypadku osób, które chciałaby mieć większą szansę na rynku pracy. W obecnych czasach, jest to jedna z coraz częściej wymaganych kwalifikacji.

Poza tym może to być jedna z możliwości samorozwoju i poszerzania swoich umiejętności.

Nauka nowego mogłaby stać się świetną rozrywką oraz ciekawym doświadczeniem, zwłaszcza w przypadku chińskiego lub arabskiego.

Równoległa nauka języków - Podsumowanie

Jak można zauważyć we wcześniejszych podpunktach, lista języków jakich warto się uczyć równolegle z angielskim, jest naprawdę długa. Z tego powodu, warto bliżej przyjrzeć się swoim potrzebom, które sugerują naukę. Jeśli komuś zależy na zmianie pracy lub wyjeździe za granicę, powinien najpierw przejrzeć sytuację na rynku pracy u naszych sąsiadów, być może okaże się, że np. któraś z ofert pracy będzie związane z Niemcami, bądź Czechami i wtedy to jeden z tych języków stanie się najbardziej atrakcyjny.

Jeśli pojawia się chęć zdobycia nowych umiejętności, warto skupić się na językach przyszłości, takich jak chiński, arabski, czy hiszpański. Są one najbardziej prestiżową opcją a ponadto, mogą dodatkowo uatrakcyjnić CV w oczach przyszłego pracodawcy.

nauka-wielu-jezykow